Анатолій Удод , Проект в'їздного знаку міста Леб... , В'їздний знак міста , Вход в сквер , Вход в сквер , Тренеры. , Вхід до Школи №1 , Художественній музей , На юбилее Леднева Д.Я. , Троян Анатолій Григорович ,
На камені вічності , Город глазами иностранного туриста , Змінено назви вулиць в Лебедині , Как помочь мужу стать успешным? , Советы для Вашего успеха , Депутати по вулицях , ГРАФІКИ прийому громадян з особи... , Графік вивозу побутовиз відходів... , Сергей Рахманинов в Лебедине , Статут територіальної громади ... ,
Навігація
ПРИЙМАЛЬНЯ ГОЛОВИ

ВИ ЗАПИТУЄТЕ -
ГОЛОВА ВІДПОВІДАЄ

Приймальня міського голови

ІНТЕРНЕТ-ПРИМАЛЬНЯ


Последние комментарии
Новости
Попробовал читать прям...
Нарешті це сталося ! ...
Крок влади можливо вір...
це не просто справедли...
Хочу присоединится к э...
Статьи
Я вот тоже занялась ис...
Собирались заехать на ...
Телефонная линия между...
- Будинок, у якому в 1...
По какому адресу распо...
Фото
Поезжайте, например, в...
Романенко,он был замеч...
Для [b]Амжад[/b]. Напи...
Добрый день. Можно по...
Да, еще стоит пока. Ум...
Страницы
Смотрю и плачу! Моя ба...
[b][big]Сертификаты ци...
[big][b][color=#3333cc...
Голосуйте за Голод Юви...
Олег Труфаненко, скор...

Последние статьи
На камені вічності
Город глазами иностр...
Змінено назви вулиць...
Как помочь мужу стат...
Советы для Вашего ус...
До Вашої уваги :

Радио он-лайн


ИГРЫ


Праздники Украины

Гороскоп на сегодня

Начните день с просмотра своего гороскопа и неприятных сюрпризов станет меньше

Смак провінції 5 або "останній з могікан"
Кожного разу, блукаючи вуличками м. Лебедин ми намагаємося зберегти для нашого приватного фотоархіву зникючу неповторність провінції, притаманну саме слобожанській міській архітектурі, на яку завжди був щедрий саме Лебедин – місто, що живить джерело творчого натхнення художників та архітекторів.

Але нажаль, важко цінувати те, що з тобою поруч кожного дня, до чого звик і майже непомічаєш за довгі роки у повсякденній рутині буття. І оце російське прислів’я “В своем отечестве пророков нет” мабуть можно віднести і до місцевих поціновувчів архітектури. Бо з кожним нашим приїздом з сумом помічаємо, як за кожним роком відходить у минуле цей дух провінції, змінюючись на шаблонно-індустріальну, тимчасову пластикову одноманітність.

То на одній, то на іншій вулиці в історичній частині міста знакає з будиночків старовинна неповторна ліпка, уступивши місце безликій пластиковій “вагонці”, то оригінальні цегляні фасади старого міста змінюються на євро-пластмасу "вищого гатунку". Вже немає ні старовинного декору на лагідному білому будинку у центрі міста, поруч з банком “Столичный”. І старовинна будівля заводу “Продтоварів” теж змінивши класичний цегляний фасад, одягнута тепер в новий тимчасовий пластиковий “skin”. І навіть будівля школи у центрі міста виглядає, як супер-мега офіс.

Так, час бере своє... І певна річ, що у місцевому бюджеті на вистачить грошей на відновлення класичних фасадів. Але там де це можливо, мабуть треба вимагати від нових власників збереження історичної архітектури міста. Адже тільки завдяки такій забудові Лебедин і приваблює поки що гостей та туристів.

Цікавий і незрозумілий приклад зовсім протилежного ставлення до архітектури, чи то до архітекторів демонструють деякі службовці, забуваючи, що архітектурні будівлі не належать їм особисто, а належать громаді. На території сучасної санстанції стоїть маленька, збудована ще Зільберніком, дерев’яна комора першої бактеріологічної станції. Чодова за своїм походженням і прмітивною функціональністю старовинна будівля.

Рублена старовинна комора
Чудом уцелевший склад для дезинфицирующих средств, построенный доктором К. Зильберником при создании им санитарно-бактериологической станции. ( Ныне Райсанэпидемстанция )
В дальнейшем санитарно-бактериологическая станция стала межуездной для Лебе­динского, Сумского и Богодуховского уездов.

Фото: 2010 г.

Рідкісна у наш час - рублена з дерева, вибілена тисячу разів за сотню років свого існування, будівля. Вона добре збереглася, думаємо завдяки постійнму піклуванню самих її господарів. Але сфотографувати її нам категорично заборонили ! Можливо це якийсь стратегічний, замаскований під старовинну комору об’єкт ? Але ніяких написів, щоб забороняли фотографування, ні на коморі ні поряд з нею ми не побачили.

Високий сивий представник санепідемстанції, навіть після нашого пояснення цілей фотографування в категоричній формі заборонив нам сфотографувати комору. Мотивуючи свою заборону можливістю публікації фото комори в газеті чи в інтернеті. Мабуть йому чомусь соромно за те, що ця старовинна споруда ще й досі стоїть на підвідповідальній йому території.

Ось так, напевно, і вже знесені дерев’яні церкви муляли “хазяйский взгляд “ минулих керівників міста, що давали накази підривати та зносити історичні споруди.


Николаевская деревянная церковь построена в 1783 г. (Уничтожена в советское время)
Фото из книги С.А. Таранушенко "Монументальная деревянная архитектура левобережной Украины" (Киев 1976 г.)

Але саме завдяки ентузіастам-архітекторам та художникам, таким, як ваш земляк С.А. Таранушенко та іншим, ми маємо можливість хоч на папері побачити ці будівлі. А нам так хотілося згодом відтворити на полотні цей дуже симпатичний куточок старого міста на фоні з березою, що мабуть вже вдосталь "намилив очі" місцевим бюрократам, своїм "не єврпейським" виглядом.

Пример удачного решения отделки фасадов при ремонте старого здания в исторической части города по у. Карпова. 2010 г.
І ми не впевнені, чи доживе ця старожитність до нашого слідуючого приїзду ? А якщо доживе, то чи вдасться її сфотографувати ? Бо ще нажаль жива у посадовців вихована радянська життєва обережність, і щоб не попасти в немилість до начальства “надо іметь разрешеніє”. Добре, що не “височайшеє”.

Ото б такому служаці доручити збереження архітектури ! Але чомусь здається, що напевно якраз саме звавдяки такому світогляду і зникає з кожним роком історична індивідуальність малих провінційних міст нашої Слобожанщини .


Художники Ольга Д. та Іван В. м. Суми
Опубликовал admin 16. October 2010 · 1 Комментарий · 5600 Прочтений · Печать
Комментарии
#1 | Jacoby 23. December 2011
This is what we need - an insight to make eevrynoe think
Добавить комментарий
Имя:

Проверочный код:


Введите проверочный код:

Вы подтверждаете что вы реальный человек? *


На главную страницу сайтаКомунальні платежі онлайн
СУМСЬКЕ ОБЛЕНЕРГО