Анатолій Удод , Проект в'їздного знаку міста Леб... , В'їздний знак міста , Вход в сквер , Вход в сквер , Тренеры. , Вхід до Школи №1 , Художественній музей , На юбилее Леднева Д.Я. , Троян Анатолій Григорович ,
На камені вічності , Город глазами иностранного туриста , Змінено назви вулиць в Лебедині , Как помочь мужу стать успешным? , Советы для Вашего успеха , Депутати по вулицях , ГРАФІКИ прийому громадян з особи... , Графік вивозу побутовиз відходів... , Сергей Рахманинов в Лебедине , Статут територіальної громади ... ,
Навігація
Останні коментарі
Новини
Хочу присоединится к э...
Гуманізм чи безпорадні...
Тарас, Ви безсумніву п...
Это такой же отсталы...
Не успел АГ сделать та...
Статті
Я вот тоже занялась ис...
Собирались заехать на ...
Телефонная линия между...
- Будинок, у якому в 1...
По какому адресу распо...
Фото
Поезжайте, например, в...
Романенко,он был замеч...
Для [b]Амжад[/b]. Напи...
Добрый день. Можно по...
Да, еще стоит пока. Ум...
Сторінки
Смотрю и плачу! Моя ба...
[b][big]Сертификаты ци...
[big][b][color=#3333cc...
Голосуйте за Голод Юви...
Олег Труфаненко, скор...

Останні статті
На камені вічності
Город глазами иностр...
Змінено назви вулиць...
Как помочь мужу стат...
Советы для Вашего ус...
До Вашої уваги :

Радио он-лайн


ИГРЫ


Праздники Украины

Гороскоп на сегодня

Начните день с просмотра своего гороскопа и неприятных сюрпризов станет меньше

Податкова служба повідомляє
Анонсы

Власник РРО, не перейшов на електронну

форму звітності, які наслідки?

З 1 липня 2013 року вступають в силу норми закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Для суб'єктів господарювання існує два способи виконання вимог законодавства, це придбання РРО нового покоління, що створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми. Або доопрацювання існуючих РРО та приєднання до неї відповідних модемів для передачі звітної інформації. Подача звітності за формою ЗВР-1 на паперових носіях до 15-го числа кожного місяця залишається для тих видів діяльності, де проводяться розрахункові операції без застосування РРО.

З сертифікованими моделями реєстраторів розрахункових операцій можна ознайомитись в сервісних центрах або на Інтернет сайті Міндоходів minrd.gov.ua.

Подача звітності власниками РРО в електронному вигляді дозволить співробітникам Міністерства доходів отримати чіткі контрольні механізми, які в перспективі, запобігають можливість спотворення або знищення даних про проведення розрахункових операцій та забезпечать можливість прямої ідентифікації зазначеного реєстратора та стрічки РРО.

У той же час до власників РРО, які не перейшли з 1 липня 2013 року на електронну форму звітності будуть застосовані штрафні санкції. Така дата пояснюється тим, що хоча введення електронної стрічки РРО обов'язкове з 01 січня 2013 року, санкції за невиконання даної норми будуть застосовуватися лише після спливу шести місяців. А саме в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв'язку суб'єкти господарювання повинні будуть сплатити штраф у розмірі у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 170 гривень).

Обчислення та сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Перелік платників податку на нерухомість визначений пунктом 265.1 ПКУ, а саме ними є власники об’єктів житлової нерухомості (фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти).

Податок на нерухомість юридичних осіб обчислюється юридичними особами самостійно виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів на право власності об’єкта. База оподаткування за кожен об’єкт нерухомості обчислюється окремо. Юридичні особи подають до податкової служби податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до 1 лютого звітного року з розбивкою річної суми податку поквартально. Декларація подається до податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування. Тобто, якщо юридична особа володіє об’єктами житлової нерухомості у двох різних районах міста, то треба подавати дві декларації до податкової служби кожного району.

Щодо новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

Сплата податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки для юридичних осіб здійснюється авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Пунктом 126.1 Податкового кодексу встановлена відповідальність за несвоєчасну сплату податку на нерухомість, згідно якого платнику податків загрожує:

- штраф в розмірі 10% від суми погашеного податкового боргу – при затримці до 30 календарних днів.

- штраф в розмірі 20% від суми погашеного податкового боргу – при затримці більше 30 календарних днів.

Чи оподатковуються закордонні грошові

Оподаткування доходів отриманих з джерел за межами України регулюється п.170.11 ст.170 ПКУ.

 

Грошові перекази отримані громадянином України на поточні чи карткові рахунки з джерелом походження за межами України розглядаються, як іноземні доходи. Тому, такі доходи підлягають оподаткуванню за результатами подання річної податкової декларації та за ставками 15 або 17 відсотків.

Під час отримання доходів, одержаних у вигляді валютних цінностей або інших активів, такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент отримання таких доходів.

Нагадуємо, якщо місячний дохід перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка 17% встановлюється до суми такого перевищення (мінімальна з/п у січені-листопаді 2013 року становить 1147 гривень).

 

 

Оподаткування іноземного доходу, отриманого від продажу нерухомого майна

Порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою за договором купівлі-продажу нерухомого майна, якщо джерело виплат за таким договором є іноземним (Російська Федерація).

Підпунктом 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу встановлено, що платниками податку є, зокрема, фізичні особи — резиденти, які отримують іноземні доходи.

Об'єктом оподаткування є іноземні доходи, отримані з джерел за межами України (пп. 163.1.3 п. 163.1 ст. 163 цього Кодексу).

Відповідно до п. 164.4 ст. 164 Податкового кодексу під час нарахування (отримання) доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів (вартість яких виражено в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Нацбанку України, що діє на момент нарахування (отримання) таких доходів.

Порядок оподаткування іноземних доходів регулюється п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу, пп. 170.11.1 якого визначено (з урахуванням вимог пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 Кодексу), що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку — отримувача, який зобов'язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію, та оподатковується за ставками, визначеними у п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу, тобто 15 (17)%.

Якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації (пп. 170.11.2 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу).

У разі відсутності у платника податку підтвердних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 Податкового кодексу, такий платник зобов'язаний подати до територіального органу Міндоходів України за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з пп. 170.11.3 п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов'язання платника податку:

податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;

поштові податки;

податки на реалізацію (продаж);

інші непрямі податки незалежно від того, належать вони до категорії прибуткових податків чи вважаються окремими податками відповідно до законодавства іноземних держав.

Сума податку з іноземного доходу платника податку — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку згідно із законодавством України.

Відповідно до п. 13.5 ст. 13 Податкового кодексу для отримання права на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримано такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу та/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами.

Щодо доходів, джерелом виплат яких є Російська Федерація, слід зазначити, що Україна і Російська Федерація є учасницями Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.93 р. Відповідно до висновку Мін'юсту України документи податкових установ іноземних держав, які є учасниками таких договорів, на територіях Договірних Сторін мають прийматися без будь-якого додаткового засвідчення.

Крім того, згідно з п. 1 ст. 6 Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків від 08.02.95 р., ратифікованої Законом № 369 (набрала чинності з 03.08.99 р.), доходи, що одержуються резидентом Договірної Держави від нерухомого майна (включаючи доходи від сільського або лісового господарства), яке міститься в другій Договірній Державі, можуть оподатковуватись у цій другій Державі.

Враховуючи зазначене, довідка про суму отриманих резидентами України доходів і сплачених податків, видана податковими органами Російської Федерації, не потребує будь-якого додаткового засвідчення (консульської легалізації або завірення апостилем) для цілей п. 13.5 ст. 13 Податкового кодексу.

Водночас відповідно до п. 176.1 ст. 176 цього Кодексу платники податку зобов'язані на вимогу територіального органу Міндоходів України пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій декларації з цього податку.

Підпунктом «б» п. 171.2 ст. 171 Податкового кодексу встановлено, що особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з іноземних доходів, є платник податку.

Отже, у разі отримання резидентом будь-яких іноземних доходів за межами митної території України сума таких доходів має бути включена до загального річного оподатковуваного доходу платника податку та оподатковуватися за ставками, визначеними ст. 167 Податкового кодексу, при цьому такий резидент зобов'язаний подати до 1 травня року, що настає за звітним, річну податкову декларацію.

Розрахунок суми збору за першу реєстрацію транспортного засобу

Після першої реєстрації в Україні транспортних засобів юридичним особам необхідно в десятиденний строк подати розрахунок суми збору за такі транспортні засоби. Розрахунок подається до відповідного територіального органу Міндоходів України за місцезнаходженням юридичної особи та за місцем реєстрації транспортного засобу. Форма, за якою необхідно подавати  звітність, затверджена наказом Мінфіну України від 21.12.2012 № 1405 «Про затвердження форми Розрахунку суми збору за першу реєстрацію транспортних засобів».  До розрахунку обов’язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив реєстрацію транспортного засобу.

Від сплати збору за першу реєстрацію звільняються транспортні засоби будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, дитячих будинків-інтернатів, пансіонатів для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатів, реабілітаційних установ для інвалідів та дітей-інвалідів, що фінансуються з державного та місцевого бюджетів.

До переліку включаються також легкові автомобілі для інвалідів з об’ємом циліндрів  двигуна до 1500 см3, придбані за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів та/або безоплатно передані інвалідам. У разі зміни власника транспортних засобів з вищезазначених організацій на будь-якого іншого, їх нові власники зобов’язані сплатити збір у порядку та на умовах, передбачених Розділом VII Податкового кодексу України. 


Поговоримо про податкову знижку, а саме які документи необхідні для підтвердження права на податкову знижку

Згідно з пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) та їх покупця (отримувача).

У зазначених документах обов'язково мають відображатись вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Оригінали таких документів не надсилаються до територіального органу Міндоходів України, проте підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого цим Кодексом (пп. 166.2.2 п. 166.2 ст. 166 Податкового кодексу).

Згідно з п. 176.1 ст. 176 цього Кодексу платники податку зобов'язані на вимогу територіального органу Міндоходів України та в межах його повноважень, визначених законодавством, пред'являти документи та відомості, пов'язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою податку, і підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у Податковій декларації.

Водночас для прискорення проведення територіальним органом Міндоходів України розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення таких сум доцільно надавати копії зазначених документів.

Студент працює, а мати платить за навчання,

чи має вона право на податкову знижку?

Відповідно до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу за наслідками 2012 р. фізична особа має право включити до податкової знижки суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти як самою особою, так і членами її сім'ї першого ступеня споріднення, які не одержують заробітної плати. Згідно з пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу син є членом сім'ї першого ступеня споріднення.

Податкова знижка може застосовуватись лише до доходу, отриманого у вигляді заробітної плати, до якої належать: основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні й компенсаційні виплати, що виплачуються платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму і регулюються трудовим законодавством, зокрема Кодексом законів про працю України від 10.12.71 р. (пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

При укладанні трудового договору з працівником роботодавець видає наказ про зарахування його на роботу, на підставі якого у трудовій книжці цього працівника робиться позначка про прийняття його на роботу на відповідну посаду.

Цивільно-правові відносини регулюються Цивільним кодексом України від 16.01.2003 р. № 435-IV та оформлюються цивільно-правовими договорами (підряду, оренди тощо). За такими договорами виплачується не заробітна плата, а дохід.

Отже, якщо син-студент протягом звітного року одержував доходи від виконання договору цивільно-правового характеру, то його мати має право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання сина.


Якщо доход отримано від декількох податкових агентів,

чи потрібно його декларувати?

Відповідно до п. 179.2 ст. 179 Податкового кодексу обов'язок платника податку щодо подання Податкової декларації вважається виконаним, і вона не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від двох податкових агентів і більше і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами, не перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року. У 2012 р. така сума становила 128 760 грн.(1073 грн. х 120).

Декларація з податку на прибуток - особливості подання

Який порядок подання декларації з податку на прибуток, якщо доходи підприємства за останній річний звітний податковий період перевищують 10 млн. грн., але за результатами 2012 р. підприємство не отримало прибуток., а за результатами I кварталу 2013 р. буде отримано прибуток/збиток?

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс) визначено, що платник податку, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов'язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками I кварталу отримує прибуток, такий платник має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов'язань.

Отже, у разі якщо платник податку не мав базового показника для визначення розміру авансових внесків, то декларація з податку на прибуток подається за підсумками 2013 р.

У разі якщо за I квартал 2013 р. отримано прибуток, то для нарахування та сплати податкових зобов'язань слід подати декларацію з податку на прибуток за перше півріччя, три квартали та за звітний (податковий) рік.


З якими групами підприємців, що сплачують єдиний податок, може працювати підприємство, яке перебуває на загальній системі оподаткування (придбання будівельних матеріалів, отримання послуг тощо), щоб отримати право на податкові витрати? Якими документами підтверджують такі витрати?

Відповідно до п. 1.5 ст. 1 розділу І Закону України від 04.11.2011 р. № 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» з 01.01.2012 р. з Податкового кодексу виключено пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139, згідно з яким до складу витрат не відносились витрати, понесені у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку з придбанням робіт, послуг у фізичної особи — платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).

Тобто починаючи з 01.01.2012 р. платники податку на прибуток на загальних підставах можуть формувати витрати за операціями з підприємцями — платниками єдиного податку.

Згідно з п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку та інших документів, встановлених розділом ІІ цього Кодексу.

Отже, платники податку на прибуток на загальних підставах можуть формувати витрати за операціями з підприємцями — платниками єдиного податку всіх груп. Для підтвердження таких витрат необхідна наявність первинних документів, оформлених відповідно до вимог, встановлених ст. 9 Закону України від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».Олександр Семченко
Вісник податкової служби України
Інформаційно-аналітичний журнал «Вісник податкової служби України» — єдине офіційне видання Державної податкової служби України.

На сьогодні — це сучасне, динамічне, оперативне, якісне, практичне професійне видання для юридичних і фізичних осіб — платників податків, а також для працівників органів ДПС України.

У кожному номері — 80 сторінок інформації з перших вуст про:

принципи діяльності податкових органів; оподаткування;бухгалтерський облік;

пенсійне забезпечення;

трудові відносини тощо.

Нові та оновлені рубрики журналу:

«Нові документи», «Редакційна пошта», «Пряма мова», «Перспективи», «Тема номера», «Бухгалтерський практикум», «Актуальна тема», «Територія успіху», «Моя інспекція», «Ексклюзив «Вісника», «Професійна підготовка» тощо.

Видається Державним підприємством «Сервісно-видавничий центр Державної податкової служби України».

Виходить щосереди двома мовами: українською та російською.

Тираж — 92 600 примірників.

Передплатні індекси журналу «Вісник податкової служби України»:

українською мовою — 22599
російською мовою — 22600

Пропонуємо кілька варіантів передплати на журнал. Ви можете вибрати спосіб, найзручніший саме для Вас:

- передплатити у філіях ДП «СВЦ ДПС України» (найкраща вартість передплати!)

- передплатити через поштові відділення зв'язку УДППЗ «Укрпошта» — у будь-якому поштовому відділенні України

- передплатити за допомогою сервісу «Передплата On-line на сайті ДП «Преса» www.presa.ua
Новий керівник Головного управління Міндоходів прагне розвивати «недооцінену» економіку Сумщини

Головне управління Міністерства доходів та зборів України у Сумській області очолив Олександр Анатолійович Семченко. Раніше він обіймав посаду начальника Дніпродзержинської об’єднаної державної податкової інспекції (Дніпропетровська область).

Новий керівник першочерговим своїм завданням на цій посаді вважає вдосконалення форматів роботи податківців, виведення податкового супроводу місцевої економіки на якісно вищий рівень.

«Я маю прагнення здійснити певну революцію у свідомості своїх колег, змінити їхнє ставлення до роботи. При створенні Міндоходів Президент поклав на нове відомство чимало нових важливих обов’язків перед державою та платниками податків. Цю президентську довіру наш колектив має виправдати на всі сто відсотків. Повністю розкрити потенціал податкового відомства Сумщини та через це стимулювати розвиток місцевої економіки – ось моє завдання», - зауважив О. Семченко.

Серед пріоритетних напрямків роботи податківців Сумщини він називає боротьбу із тіньовою економікою та виведення прихованих оборотів місцевих підприємств у легальну площину.

«Регіональні економіки в нашій країні серйозно недооцінені. По-перше, на реальному секторі паразитує сектор тіньовий. По-друге, не всі вкладені у Податковий Кодекс законодавчі стимули втілені на практиці. Міністр доходів та зборів вимагає від нас віднайти баланс між підтримкою сумлінного підприємництва та ефективною протидією тіньовим схемам. Ми повинні зруйнувати вживані для мінімізації податкових зобов’язань схеми з використанням фіктивних «цінних» паперів, припинити зловживання під час експортно-імпортних операцій тощо. Це запорука створення рівних конкурентних умов в економіці», - підкреслив Олександр Семченко.

Також керівник регіонального управління Міндоходів Сумщини має намір зосередити увагу на розвитку сервісної інфраструктури для платників податків.

«Наявний досвід свідчить, що особливо позитивно на зміцнення якості обслуговування реагує малий та середній бізнес. Доступний сервіс, простота та зручність формальностей для багатьох є стимулом для підприємництва. Тому нехтувати цим ефективним інструментом пожвавлення економічного життя регіону не можна. Саме цим займатиметься більшість співробітників – працюватиме з платниками»,- впевнений О. Семченко.


admin 04. May 2013 · 0 Коментарів · 5569 Прочитано · Друкувати
Комментарии
Нет комментариев.
Добавить комментарий
Имя:

Проверочный код:


Введите проверочный код:

Вы подтверждаете что вы реальный человек? *


ВІЙТИ НА САЙТ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
Лебедин на полотне
Художественная галерея


Галерея:
Рекомендуем
Дизайн-студія
Вивіски світлові та звичайні, реклама, штендери, банери. Лебедин, Партизанська, 43а, тел. 2-39-19
066 787 08 06Такси в Лебедине СМАЙЛИК
ЦІЛОДОБОВО ТАКСІ В Лебедині "СМАЙЛИК"
066 339 21 08;
068 488 32 31;
(05445) 3-88-60
//

Готель
Готель та кафе-бар "КНЯЖИЙ" в Лебедині


Аптека Альфа ул. Карпова
Аптека "Альфа"
- ми щиро бажаємо Вам не хворіти !
вул. Карпова, 18, тел. (05445) 2-09-86Сайты-партнеры
Сайты-партнеры
Кнопки содружества
Офіційний сайт міста Лебедин
Дизайн-студия ЛВПортал г.Шостка Газета Ворскла
 Школьная страничка Т.Осиюк
Ірина Зінковська  ДП Мотор Січ

Наш сайт участвует в проекте Города Украины
Наша кнопка

Лебединская информационная сетьСпасибо !