Рішення, що змінить країну
Прислано admin 01. April 2017
Видобуток нафти
А чи знають наші земляки, що на сумщині видобувається більше 40 відсотків загальноукраїнської нафти і газу ?

Проект Закону
« Про розподіл прибктку між громадянами України, одержаного від видобутку вуглеводородів.»

Закон передбачає розподіл, одержаних будь-якою видобуваючою кампанією, будь-якої форми власності, починаючі з 1 січня 2018 року відповідної частки їх прибутків та збільшення рентних платежів для подальшого зараховування цих коштів на карткові рахунки населенню України.


ПОВНИЙ ТЕКСТ>

Расширенные новости
Видобуток нафти
Чи знають наші земляки, що на сумщині видобувається більше 40 відсотків загальноукраїнської нафти і газу ?


Згідно Конституції надрами та іншими природними ресурсами володіє український народ, читаємо : Конституція України - Розділ I, Загальні засади -

«
…Стаття 13.
Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.» (http://www.president.gov.ua/ua/documents/constitution/konstituciya-ukrayini-rozdil-i).

А що ж  отримують конституційні «володарі надр» – громадяни Сумщини, наприклад?
Згідно інформації на сайті газети «Панорама» (http://rama.com.ua/sumshhina-mozhet-poluchit-svoi-neftyanyie-dengi/) це 20 млн. гривень на рік, та й то не кожного року.

Але ми не Норвегія, не Кувейт і навіть не Саудівська Аравія – це країни з самим справедливим розподілом доходів поміж жителями цих країн що надходять від видобутку вуглеводородів.  Так, нажаль не Норвегія.

Нажаль до цього часу було саме так. Але згідно зареєстрованого однією з провладних партій  у  Верховній раді Проекту Закону
« Про розподіл прибктку між громадянами України, одержаного від видобутку вуглеводородів» все змінится на краще. На краще для людей, значить і для нашої країни.

Закон передбачає розподіл, одержаних будь-якою видобуваючою кампанією, будь-якої форми власності, починаючі з 1 січня 2018 року відповідної частки їх прибутків та збільшення рентних платежів для подальшого зараховування цих коштів на карткові рахунки населенню України.

Передбачено, що кожному громадянину України проживаючому на її території не менше 10 років  та  з моменту досягнення громадянином 10 річного віку (але скористатися коштами можна буде при досягненні 18-ти річного віку) - будуть автоматично відкриватися спеціальні рахунки у банках, перелік яких буде визначено додатково Постановою Кабміну, на які будуть перераховуватись ці кошти.

Орієнтовно пораховано, що кожний громадянин зможе одержати приблизно 600 доларів у рік т.з. "нафтових" коштів. Ці кошти можна буде спрямувати на оплату будь-яких послуг та придбання нерухомості
тільки по безготівковій формі оплати. 

На черзі закон про розподіл доходів від продажу інших загально-народних природних ресурсів, в першу чергу таких як ліс.

Ця надзвичайно приємна новина, повинна була з’явитися так років 20-30 назад, тоді б не з'явилася така різка прірва у рівні життя різних верств населення України.

Тож будемо чекати на свій маленький Кувейт в окремо взятому місті.


Це був першоквітневий жарт. Жарти нашого сайту минулих років ТУТТУТ i ТУТ