Анатолій Удод , Проект в'їздного знаку міста Леб... , В'їздний знак міста , Вход в сквер , Вход в сквер , Тренеры. , Вхід до Школи №1 , Художественній музей , На юбилее Леднева Д.Я. , Троян Анатолій Григорович ,
На камені вічності , Город глазами иностранного туриста , Змінено назви вулиць в Лебедині , Как помочь мужу стать успешным? , Советы для Вашего успеха , Депутати по вулицях , ГРАФІКИ прийому громадян з особи... , Графік вивозу побутовиз відходів... , Сергей Рахманинов в Лебедине , Статут територіальної громади ... ,
Навігація
Останні коментарі
Новини
Хочу присоединится к э...
Гуманізм чи безпорадні...
Тарас, Ви безсумніву п...
Это такой же отсталы...
Не успел АГ сделать та...
Статті
Я вот тоже занялась ис...
Собирались заехать на ...
Телефонная линия между...
- Будинок, у якому в 1...
По какому адресу распо...
Фото
Поезжайте, например, в...
Романенко,он был замеч...
Для [b]Амжад[/b]. Напи...
Добрый день. Можно по...
Да, еще стоит пока. Ум...
Сторінки
Смотрю и плачу! Моя ба...
[b][big]Сертификаты ци...
[big][b][color=#3333cc...
Голосуйте за Голод Юви...
Олег Труфаненко, скор...

Останні статті
На камені вічності
Город глазами иностр...
Змінено назви вулиць...
Как помочь мужу стат...
Советы для Вашего ус...
До Вашої уваги :

Радио он-лайн


ИГРЫ


Праздники Украины

Гороскоп на сегодня

Начните день с просмотра своего гороскопа и неприятных сюрпризов станет меньше

20 років з дня цієї дивної події
Культураklad_kuv.jpg


18 квітня 2016 року, виповнюється рівно 20 років з того часу, як в нашому місті був виявлений скарб, значення і вартість якого, якщо не брати до уваги знахідок в скіфських курганах, - найбільший з виявлених після революції 1917 року. Ця дивна подія, могла б принести нашому місту дуже значні матеріальні дивіденди.

Вже два десятиліття поспіль інтерес до цієї події час-від-часу збуджує нашу уяву.

З бажанням ознайомити земляків та в першу чергу молодь, депутат Обласної ради Валерій Григорович Чалий та ветеран СБУ Михайло Митрофанович Безуглий, ініціювали звернення Обладміністрації до Міністерства культури України про сприяння створенню в Національному музеї історії України експозиції Лебединського скарбу до 20 річниці його знайдення. Відгукнувшись на цю ініціативу, Міністерство Культури прийняло рішення про створення такої експозиції у 2017 році - до дати надходження колекції "Лебединського скарбу" до сховищ музею. Під час проведення виставки у 2017 році, її ініціатори планують організувати поїздки наших школярів до Музею історії України.

3.jpgklad_10.jpg
Деякі предмети з "Лебединського скарбу" в експозиції Національного музея історії України (НМІУ)

Адміністрація сайту теж звернулася до керівництва Музею Історії України з проханням надати нам для публікації фото найбільш цікавих, на думку фахівців музею, експонатів з цього скарбу. І ми дуже вдячні співробітникам цьго закладу за надані нам цікві фото, якими ми вперше сьогодні поділимося з вами.

До слова, про законодавство: за кордоном, якщо знайшов скарб на своїй землі - він повністю твій, якщо землею володіє держава або інша особа, половина - тому, хто знайде, половина - господареві землі. При цьому знайдені предмети потрібно обов'язково віддати на опис в найближчий музей, а вже після розпоряджайся ними, як побажаєш: можна продати (музею або в приватну колекцію), можна зберігати як пам'ять.

Питання про приналежність знахідок вирішувалося ще римським правом (533 рік!). Його формулювання перейшли і в сучасні закони.
Але подібного до нашого, немає в жодній країні світу! Хто ж захоче отримати 25 відсотків навіть не від вартості знахідки, а від оціненого по вазі дорогоцінного металу?
Приміром, за унікальні срібні середньовічні монети, які мають велику історичну та нумізматичну цінність, але виготовлені з низькопробного срібла, знайшовший отримає чверть саме від вартості срібла. При цьому все знайдене конфіскується, на пам'ять про чудесну знахідку не залишать рівно нічого... А якщо приховав - відповіси за всією суворістю закону.

Саме так і сталося.

Ось, що говорить про цю знахідку провідний експерт Українського національного музею Марія Стрілець:
- Це, поза всяким сумнівом, сенсація. Серед коштовностей - срібні і золоті монети, жіночі прикраси. Швидше за все, все це належало дуже багатому чоловіку. Навіть один золотий дукат могла собі дозволити носити тільки багата жінка, а в скарбі їх п'ятдесят.

Головною дійовою особою в історії з розслідування та повернення державі знайденого скарба, став старший  оперуповноважений Охтирського міськвідділу УСБУ в Сумській області, майор контррозвідки Михайло Митрофанович Безуглий.
Михайло Митрофанович Безуглий.
Майор контррозвідки Михайло Безуглий
при нагородженні ціннім подарунком.

Саме він розпочав розслідування цієї справи і саме завдяки його професійній оперативній роботі увесь вміст горщика (а це 2131 золотий і срібний предмет загальною вагою понад 12 кг, у т. ч. предметів із золота — понад 1,2 кг) було врятовано і повернено державі. У короткий термін скарб було зібрано повністю.


Коротко історія унікальної знахідки.

Шестеро жителів Лебедина, копали могилу на Міроносицькому кладовищі.

klad_12.jpg
Старовинний пам'ятник поряд з яким був знайдений скарб.

І ось приблизно на 80 см глибини лопата одного з «щасливих» копальників вдарилася по глиняному горщику. Так несподівано копачі могил перетворилися в щасливих шукачів скарбів. В знахідці виявилося повнісінько срібних і золотих монет, жетонів, перснів і інших ювелірних виробів. Загальною вагою 12,176 кг !

Перелякані і отетерілі від звалившогося на них багатства, копачі вирішили по-братськи розділити знахідку порівну. Нехай кожен сам розпоряджається своєю часткою, та й безпечніше якось, - вирішили вони.
Не цілком розуміючи цінність знайденого, «спонтанні-шукачі скарбів», все ж розуміли про небезпеку, що їх чекала, при витоку цієї інформації. Один з «щасливчиків» навіть сховав свою частку в кущах, не наважившись нести додому.
Але, як це часто буває з людьми схильними до "вгамування спраги", зла доля зіграла з ними в гру «на виліт». Колега по цеху вирішив придбати за одну золоту монетку, ні, не фуру з горілкою, а тільки пляшку! Наївна душа! Де ж це бачено, щоб за горілку розплачувалися золотою монетою Петровського карбування, яких в музеях Украни було всього одна-дві !
Горілку то він отримав, а ось на "бонус", у вигляді конфіскації знайденого, звичайно і не розраховував.


Так почалася публічна історія «Лебединського скарбу». У той же день «Справа про присвоєння скарбу» лягла на стіл начальника слідчого відділу СБУ по Сумській Області Миколі Герасименку. Практично протягом доби були вилучені цінності у лебединських «могильнщиків», причому одного знайшли вже у Львові. Він, кажуть, мав намір відвідати зі своєю часткою Польщю.

Що ж було у тому скарбі?
Опис і перелік знахідок вже сам-по-собі відповідає на це питання:
- Загальна кількість предметів 2114 одиниць!
- Золоті монети часів Петра I, III Петра, Катерини II, польського короля Сигізмунда III. У колекції українських музеїв не було до цього дня медалі, випущеної до 50-річчя скасування кріпосного права.
Чимало нагород - знаки військової доблесті, Георгіївські хрести та ін.
І якщо медаль до ювілею скасування кріпосного права дає підставу припускати, що скарби належали Лебединському поміщику, голові земства Якову Кучерову - він один був удостоєний в Лебедині цієї нагороди, - то велика кількість інших відзнак військової доблесті наводить на інші думки. Багато перстнів і кілець перекушені - так буває, коли їх не можна зняти з пальця вільно. Відкушені від колодок хрести і медалі - так зі своїми нагородами власники не діють. Та й взагалі ця вся "колекція" не відповідає а ні стилю, а ні смаку однієї людини.

Імовірніше, що горщик наповнювався в смутні часи революції і війни яким-небудь «джентельменом удачі».
Є в "колекції" коранаціонний жетон на честь коронації російського імператра Олександра III та багато інших унікальних нагород і ювелірних прикрас.

Вдумайтеся, тільки за вартістю дорогоцінного металу колекція оцінювалася в цінах станом на 18.04.1996р. 29601 грн. !
Вся ж колекція визнана експертами Національного музею історії України як: «Культурно-історична цінність, без будь-яких винятків. Колекція розглядається як цілісний культурно-історичний пам'ятник, що відображає коло ідей і понять в зображеннях і написах, іменах і датах в художніх і епіграфічних деталях. Всі предмети декоративно-прикладного мистецтва мають історико-музейну цінність.»

Орієнтовна вартість знайдених скарбів оцінена (в цінах 1996 р.) не менше 100 000 грн.! І з кожним роком його вартість в абсолютному еквіваленті тільки зростає!

Скарб був переданий до Національного музею історії України, де і зберігається до теперішньго часу.

Деякі предмети "Лебединського скарбу"

klad01.jpg klad04.jpg klad02.jpg
klad05.jpg klad07.jpg klad_11.jpg
klad08.jpg klad09.jpgМожно по-різному ставитися як до самої події, так і до скарбу вцілому. Але одне не викликає сумніву - за кожною із речей у цьому глечику сльози їх власників, а також горе і відчай рідних та близьких. Адже, як описано в дослідженнях багато з них силоміць знято з людей і можливо, навіть з уже не живих. Не будемо забувати у який страшний для суспільства час накопичувалися ці скарби. Можемо тільки здогадуватися хто були ті особи, хто збирали і закопували скарб, але впевнено можно сказати - точно не "робін-гуди".


Адміністрація сайту www.Lebedin.net висловлює щиру подяку за надану інформацію:
ветерану СБУ М. Безуглому,
гендиректору НМІУ Т. Сосновській,
заступнику гендиректора НМІУ Б. Патриляку,
зав.ідділом декоративно-прикладного мистецтва НМІУ О. Шевченко
за сприяння та надані фото матеріали.

В статті також використані матеріали з відкритих джерел .

ЧИТАЙТЕ ПОПЕРЕДНІ НАШІ ПУБЛІКАЦІЇ ПРО ЦЮ ПОДІЮ :

СКАРБ ЗАГАЛЬНО-ДЕРЖАВНОГО ЗНАЧЕННЯ>
admin 17. April 2016 · 4 Коментарів · 3039 Прочитано · Друкувати
Комментарии
#1 | Олексій 18. April 2016
Нема в житті справедливості . ні доріг ні світла. хочаб дали 25 проц. іто місту якийсь зиск. а так одні витрішки ловіть панове
#2 | Местный 19. April 2016
Полностью согласен с мыслями автора в конце статьи. Давно читал об этой находке, но увидеть не удавалось. Хотел высказать свое отношение в комменте, но дочитал до конца и решил просто поблагодарить. И спасибо за фото.
#3 | Вчитель 20. April 2016
Мені здається, що найкраще було б привезти цю виставку в Лебедин та розмістити її в Художньому або в Краєзнавчому музеї. Буде важко і дорого везти дітей до Києва. Адже стільки автобусів ні хто не забезпечить, а батьки дітей це не профінансують.
#4 | Прохожий 23. April 2016
Они не должны у нас находиться.У нас слишком плохая охрана.В городе хватает "джентельменов удачи",которые захотят это украсть.
Добавить комментарий
Имя:

Проверочный код:


Введите проверочный код:

Вы подтверждаете что вы реальный человек? *


ВІЙТИ НА САЙТ
ФОТОГАЛЕРЕЯ
Лебедин на полотне
Художественная галерея


Галерея:
Рекомендуем
Дизайн-студія
Вивіски світлові та звичайні, реклама, штендери, банери. Лебедин, Партизанська, 43а, тел. 2-39-19
066 787 08 06Такси в Лебедине СМАЙЛИК
ЦІЛОДОБОВО ТАКСІ В Лебедині "СМАЙЛИК"
066 339 21 08;
068 488 32 31;
(05445) 3-88-60
//

Готель
Готель та кафе-бар "КНЯЖИЙ" в Лебедині


Аптека Альфа ул. Карпова
Аптека "Альфа"
- ми щиро бажаємо Вам не хворіти !
вул. Карпова, 18, тел. (05445) 2-09-86Сайты-партнеры
Сайты-партнеры
Кнопки содружества
Офіційний сайт міста Лебедин
Дизайн-студия ЛВПортал г.Шостка Газета Ворскла
 Школьная страничка Т.Осиюк
Ірина Зінковська  ДП Мотор Січ

Наш сайт участвует в проекте Города Украины
Наша кнопка

Лебединская информационная сетьСпасибо !