Лебедин - школа авіаторів
Прислано admin 01. April 2016
SCHMAS.jpg


Злітна смуга -
шлях до відродження Лебедина

Расширенные новости
Багато жителів пам'ятають цю абревіатуру - ШМАС - Школа молодших авіаційних спеціалістів (створена в 1939 р), яка містилася по вулиці Сумській, де зараз  знаходиться магазин "Хороший".
SCHMAS.jpg

Від самої школи, що мала в своєму розпорядженні безліч корпусів з класами, лабораторіями, майстернями, тренажерами і т.п. спецобладнанням, а також двоповерхову казарму, стадіон, спортивний майданчик - не залишилося зовсім нічого. Все розібрано по цеглинці з ретельністю і жорстокістю, порівнянним хіба, що з дією Торнадо.

Куди дивилося керівництво збройних сил та й тодішнє місцеве районне керівництво, важко відповісти однозначно. Була, як відомо, розібрана по плитах і сама злітно-посадкова смуга аеродрому, де проходили практику курсанти ШМАС на бойових реактивних літаках.

У початковому періоді незалежності України ходили наполегливі чутки, що були пропозиції взяти в оренду аеродром однією із зарубіжних країн. Але відповідно до прийняття нашою країною позаблокового статусу, ця ідея не могла бути здійснена на практиці.

Минуло понад двадцять п'ять років з моменту останнього зльоту літака з Лебединського аеродрому. Каменю не камені не залишилося від легендарного, навіть не за місцевими мірками, ШМАСу.

І ось несподівано виникло питання про можливість відновлення злітно-посадкової смуги аеродрому, але тепер уже для використання його в малій цивільній авіації.

Інспекцією "УкрАвіаТехнагляд-сервіс" була проведена інспекція стану злітно-посадкової смуги і сигнальних комунікацій аеродрому, а вірніше того, що від них залишилося.

За результатами перевірки, як нам стало відомо, прийнято рішення "Про можливість відновлення злітної смуги за рахунок залучення демонтованих в попередні роки з/б плит, технічний стан яких дозволяє використання їх за прямим призначенням".

Ні для кого не секрет, що плити для аеродромів виготовлялися за спеціальною технологією на військових заводах ЗБК, відмінною від ЗБВ цивільного призначення. Термін експлуатації аеродромних плит становив до 50 років при навантаженні 12/24. Тобто при 12-ти годинах на добу безперервної експлуатації в режимі зліт/посадка.

Інспекція, обстеживши виявлені в межах міста і за його межами плити з нашого аеродрому, склала карту візуального стану їх придатності. Комісія прийшла до висновку, що при їх використанні за прямим призначенням, можна відновити до 80% необхідної кількості твердого покриття злітної смуги.

У свою чергу, для відшкодування покриття в місцях зняття плит з проїжджих частин доріг, будуть виділені відповідні фінансові ресурси зацікавлених інвесторів.

У ході обговорення перспектив використання аеродрому для навчальних цивільних польотів малої авіації, було вирішено створити на базі одного з місцевих підприємств "Навчальний центр" (той же ШМАС, але в мініатюрі і з сучасними вимогами до процесу підготовки льотчиків-любителів), а також облаштувати гуртожиток готельного типу.

Всі ці заходи з розвитку малої цивільної авіації, в перспективі стануть в один ряд інтеграційних процесів нашої країни в Європейське співтовариство.

Це був першоквітневий жарт!

Читайте інші наші першоквітневі жарти :

Гроші з символікою Лебедина

Посещение ЮНЕСКО  нашего города

Постанова № 386/РТ